Strona głowna  /  LISTOPAD
LISTOPAD

W dniach 5 i 6 listopad w naszym przedszkolu dla wszystkich grup wiekowych odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez firmę Walabia - zywa edukacja. Tematem warsztatów były ssaki.

ŚWIĘTO   NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu w dniu 8 listopada. W ramach tego święta zorganizowany został międzygrupowy konkurs "Girlanda narodowa" oraz konkurs dla dzieci i rodziców "Kokarda narodowa". Odbył się też pokaz umundurowania i wyposażania ( mundury, nakrycia głowy, chlebak, menażki) żołnierzy Wojska Polskiego z okresu 1920-1939 r, Finałem obchodów była akademia oraz uroczyste odspiewanie przez wszystkich wychowanków hymnu o godz. 11.11.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZINNEGO
KOKARDA NARODOWA

I MIEJSCE - JULIA C. gr. VI

II MIEJSCE - LENA S. gr. III

III MIEJSCE - ANASTAZJA D. gr. VIII

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wkład pracy włożony w wykonanie kokard. Laureatom gratulujemy.
Konkurs przygotowała pani I.Budzyńska

CZTERY PORY ROKU - KONKURS FOTOGRAFICZNY

W naszej placówce odbył się konkurs fotograficzny "Cztery pory roku- jesień w mojej sali". W konkursie wzięły udział nauczycielki sosnowieckich przedszkoli:PM5,PM27,PM35, PM 39 PM 51, PM56. Konkurs miał na celu promowanie placówek przedszkolnych oraz dzielenie się swoimi pomysłami.Wszystkim uczestniczkom konkursu dziękujemy za udział.
Konkurs przygotowała pani I.Budzyńska.
W roku szkolnym 2019/2020  grupa Zająće bierze udział w ogólnopolskim programie pt. "Mały Miś w Świecie wielkiej literatury". Głównym celem programu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W  grupie  pojawił się Miś, której wspólnie nadaliśmy imię Pianka. Pianka odwiedza również Naszych Przedszkolaków w domu, gdzie wspólnie z Rodzicami czytają wybraną książkę.
Literatura dziecięca stanowi doskonałą inspirację do zajęć, np: bajka
o Czerwonym Kapturku doskonale nadaje się do podjęcia tematyki związanej
z lasem.

Bajka terapeutyczna jest doskonałym narzędziem, za pomocą którego można wytłumaczyć dziecku, że kłótnia nie oznacza końca przyjaźni, a słowo „przepraszam” może odwrócić lawinę raniących słów. Razem z Pianką rozmawialiśmy na temat emocji, które towarzysza nam podczas kłótni oraz
w jaki sposób można kogoś przeprosić. Wykonaliśmy również pracę plastyczną, która później mogliśmy wręczyć drugiej osobie.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W dniu 14 listopada Misie - nasza najmłodsza grupa zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i upominków dla dzieci.

W DNIU 19 LISTOPADA DZIECI Z GRUPY BIEDRONEK I PSZCZÓŁEK WZIEŁY UDZIAŁ W WARSZTATACH  PRZEPROWADZONYCH W OSIKOWEJ DOLINIE.
DZIECI ZOSTAŁY ZAPOZNANE Z WŁAŚCIWOŚCIAMI OSIKOWEGO DREWNA, HISTORIĄ WYPLATANIA KAPELUSZY ORAZ WYKONYWANIA OZDÓB CHOINKOWYCH WŁAŚNIE Z OSIKOWEGO DRZEWA. TRADYCJE TE PRZEKAZYWANE SĄ Z POKOLENIA NA POKOLENIE. ZOBACZYŁY NAJWIEKSZY KAPELUSZ (rekord odnotowany w KSIĘDZE GUINNESSA -  2,6 m (wysokość), 6,65 m (średnica) i 21,9m (obwód ronda)
PO ZAJĘCIACH EDUKACYJNYCH PRZEDSZKOLAKI PRZYSTAPIŁY DO SAMODZIELNEGO WYKONANIA OZDÓB BOZONARODZENIOWYCH POD CZUJNYM OKIEM INSTRUKTORÓW.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
JESIENNE  SPOTKANIE  W  KOTACH